Producenci
Nasiona chia stają się prawdziwym hitem ostatnich lat 20
Nasiona chia stają się prawdziwym hitem ostatnich lat

Dla zdrowia naszego ciała oraz umysłu potrzebna będzie natomiast odpowiednia proporcja pomiędzy Omega 3 a Omega 6. Olej z Nasion Chia ma w składzie 30 % kwasów Omega 3 a także 40% kwasów omega 6. Zawierają one korzystne dla naszego zdrowia nienasycone trójglicerydy, które podane są tam w odpowiedniej proporcji. Dzięki temu będzie można skutecznie poradzić sobie ze złogami złego cholesterolu, który osiadać może w ścianach naczyń krwionośnych.

Nasiona Chia to także bardzo cenne źródło witamin, minerałów a także przeciwutleniaczy. W składzie znajdziemy witaminy: E, B1, B3 a także wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk a także niacyna. Charakteryzuje się wysoką zawartością dobrze przyswajalnego białka, które jest głównie rozpuszczalne w wodzie i ma wysoką masę cząsteczkową. Ze względu na dużą zawartość błonnika, który dobrze działa na układ trawienny nasiona Chia polecane są dla osób, które chcą zmagać się z nadwagą czy otyłością. To co bardzo ważne to fakt, że nasiona będą zapewniać nam uczucie sytości i wspomagając proces trawienia w przewodzie pokarmowym.

Pomagają one w lepszym wchłanianiu się pokarmów a to pozwala na wchłanianie substancji odżywczych razem z lepszym uwodnieniem co będzie dalej wpływać na nasz organizm, ponieważ będzie można wydalać lepiej wszelkie trucizny metaboliczne. Wynikiem tego będzie szybka metaboliczna utylizacja w komórkach ustroju. Ta efektywna asymilacja sprawia, że Chia to bardzo skuteczny suplement diety szczególnie w okresie rozwoju u dzieci i nastolatków. Również będzie nam zapewniał odpowiedni wzrost i regenerację tkanek podczas ciąży a także w okresie karmienia piersią.

Siła kwasów Omega 3

Pewnie wiele osób słyszało o tym, że wielkie bogactwo kwasów Omega3 będzie nam zapewniał łosoś. Jednak nasiona Chia będą tak naprawdę bić go na głowę, ponieważ mają one aż 17,5 grama na 100 gram suchego produktu. Dzięki temu rzeczywiście jest to roślina, która będzie najlepszym sprzymierzeńcem dla zdrowego serca. Można oczekiwać, że będzie skutecznie zwalczać stany zapalne w organizmie, ale przede wszystkim to co ważne będzie mniejsze ryzyko miażdżycy, wysokiego ciśnienia krwi i zmniejszy się poziom złego cholesterolu a także trójglicerydów. Częścią składową kwasów omega 3 jest DHA, który odgrywa istotną rolę dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu.

Bogactwo błonnika

Węglowodany jakie znajdują się w nasionach Chia w zdecydowanej większości to właśnie błonnik w czystej postaci. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasionka będą doskonale wpływać na proces trawienia i mają one istotny wpływ na nasze jelita, sprawią one, że łatwiej będzie o regularne wypróżnienia. Ze względu na możliwości pęcznienia w wodzie. Chia będzie skutecznie zaspokajać głód i może nam zagwarantować, że dłużej będziemy czuć się nasyceni. Może to pomagać w procesie odchudzania.

Podpora silnych kości, mięśni i zębów

Niewielkie czarne nasionka są niezwykle cenne, gdy chodzi o zawartość minerałów, szczególnie dużo jest tam wapnia, fosforu, magnezu i manganu. Jeśli spożyjemy 30 gram nasion dostarczymy 20% zapotrzebowania na wapń w naszym organizmie danego dnia. Jest to więc ciekawy produkt, który może zastępować nabiał. Fosfor magnez i mangan to pierwiastki, które poprawiają siłę kości i zębów a także pomagają strukturze mięśni, co sprawia, że będzie można je lepiej rozbudować. Dlatego Chia polecana jest także dla sportowców.

Opóźnianie starzenia

Chia dostarcza nam także bardzo wiele fenoli, które są silnie działającymi antyoksydantami, które wedle badań potrafią zatrzymywać działanie wolnych rodników nawet w 70%. Dlatego będzie się można chronić przed starzeniem skóry i pojawieniem się zmarszczek. Codzienna suplementacja nasionkami chia daje nam okazję do tego, by zachować młodość na dłużej i to nie tylko w postaci zewnętrznej, ale takżę wewnętrznej. Duża dawka magnezu poprawiać będzie istotny sposób samopoczucie, chronić się będzie można przed działaniem hormonów stresu i przed huśtawkami nastrojów, które będą dotyczyć również kobiet w okresie przekwitania.

Zastrzyk energetyczny

Nasiona Chia polecane są jako posiłek idealny przed treningiem czy ciężką pracą fizyczną, badania pokazują, że zwiększają one wytrzymałość i pozwalają dłużej cieszyć się wysokim poziomem energii. Wynika to z tego, że mają unikalną strukturę odżywczą. Mało jest tam rozpuszczalnych cukrów, natomiast będzie pokaźna dawka zdrowych tłuszczów. Chia świetnie chłonie wodę i pęcznieje nawet 10 razy, dlatego gwarantuje nam lepsze nawilżenie tkanek, będzie także skutecznie chronić nas przed odwodnieniem.

Ochrona przed cukrzycą

Nasionka Chia obecnie cały czas są badane i lekarze starają się je sprawdzić jako potencjalny lek, który pomagać nam może w walce z cukrzycą. Żelujące właściwości sprawiają bowiem, że cukry do krwi są uwalniane wolniej i dlatego można oczekiwać, że gwałtowne skoki glukozy już nie będą problemem, będzie można ochronić się przed rozwojem niewrażliwości na insulinę. Badania ukazują nam również, że regularne przyjmowanie nasion Chia obniżać może długoterminowy poziom insuliny we krwi.

Działanie przeciwrakowe

Kwas Alfa Lipnowy, który znajduje się w nasionkach Chia okazuje się być skuteczny w zwalczaniu komórek raka piersi i raka szyjki macicy bez szkodzenia zdrowym komórkom ciała. Z tego względu właśnie poleca się stosowanie chia kobietom, które znajdują się w okresie menopauzy a także kobietom, które znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o rozwój damskich nowotworów.

Ostatnie badania opublikowane w Czasopiśmie of “Strength and Conditiong” podały również informacje o tym, że jeśli ktoś będzie regularnie spożywał nasiona chia może oczekiwać, że uda się zwiększyć wydajność organizmu podczas ćwiczeń, które będą trwać więcej niż 90 minut w taki sam sposób jak napój węglowodanowy o sportowym charakterze. Przeprowadzono badanie, w którym połowa osób piła specjalny napój sportowy a druga spożywała połowę napoju i połowę nasion chia. Ich czas biegu i wyniki były podobne, ale jednak grupa druga spożywała znacznie mniej cukru.

Jeśli będziemy każdego dnia spożywać porcję nasion chia można oczekiwać, że uda się skutecznie poprawić metabolizm i w dłuższej perspektywie da to szansę na to, by poradzić sobie z tłuszczem jaki gromadzi się w okolicach brzucha.

Fakt, że w składzie nasion mamy dużą ilość błonnika i jednocześnie bardzo dobrze wchłaniają one wodę nasiona stają się bardzo istotnym wsparciem organizmu w procesie odchudzania. Będzie to sposób na to, by wspomagać procesy trawienia, oczyszczać organizm i zapewnić sobie uczucie sytości poprzez wolniejsze wchłanianie się pokarmu. Z racji na dużą ilość składników odżywczych będzie to ważne uzupełnienie i wsparcie dla organizmu, który podczas redukcji może być bardzo mocno obciążony.

Mocne kości

Jeśli spożywać będziemy nasiona chia będziemy znacząco uzupełniać zapotrzebowanie na wapń w naszym organizmie. To ten składnik, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszych kości, pozwala utrzymać ich wytrzymałość i odpowiednią masę. Mamy go więcej w nasionach chia niż w produktach zaliczanych do nabiału. Oprócz tego Chia to również bor, który także jest ważnym, składnikiem dla zdrowia kości, poprawia metabolizm wapnia, magnezu, manganu, fosforu dla zdrowego wzrostu kości i mięśni.

Jak jeść nasionka chia?

Dla wielu osób na pewno ważne będzie to, że nasionka Chia praktycznie nie maja smaku. Jest to ważne również dlatego, że będzie można je wkomponować w wielu różnych posiłków. Największa ich zaletą będzie to, że mogą pęcznieć. Zalane wodą po około pół godziny będą miękkie i stworzą coś na kształt galaretowatej masy, z której będzie można wykonać ciekawe desery, koktajle. Można będzie połączyć je z musli czy mlekiem i stworzyć można bardzo dobre śniadanie. Na sucho dodawać je można do sałatek, naleśników, ciast, kotletów, pieczywa. Wystarczą dwie łyżki dodane do jakieś potrawy i już dostarczymy masę cennych wartości szałwii hiszpańskiej.

Jak przechowywać nasiona chia?

Nasiona chia wolne będą od składników modyfikowanych genetycznie. Szkodniki nie atakują szałwii hiszpańskiej co sprawia, że będzie ona na ekologicznych uprawach i będzie zachowywała wyjątkowe dla nas wartości. Można również bez problemów przechowywać nasionka w domu. W składzie mamy bardzo wysoki poziom przeciwutleniaczy, można je przechowywać nawet do czterech lat, pod warunkiem, że znajdować się będą w chłodny, ciemnym miejscu. Nie będzie pogarszał się ich smak, zapach czy wartości odżywcze. Zawsze trzeba je przechowywać w szczelnie zamkniętej torbie albo pojemniku.

Ciekawostki, na temat nasion chia, które warto wiedzieć

Aztekowie uważali, że nasiona Chia pomagają utrzymywać odpowiednią psychiczną oraz fizyczną kondycję organizmu a także zapewniają bystrość umysłu. Przez wieki szałwia hiszpańska była stosowana jako pożywienie Indian z południowo – zachodniej części Meksyku. Spożywali łyżeczkę dziennie i po tym mogli maszerować przez dobę bez przerwy.

W Europie są jeszcze mało znane ale zyskują coraz większą popularność.

Chia – salvia hispanica – to roślina, która pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie już od wielu wieków traktowana jest jako podstawa diety, która ma być zdrowa, przemyślana i gwarantować ma doskonały wpływ na organizm.

Słowo Chia pochodzi od słowa „Chian”, co w języku nahuatl, znaczy oleisty. Uprawia się je głównie w Meksyku, Boliwii, Australii, Argentynie, Ekwadorze i Gwatemali i to właśnie w tych krajach jest najpopularniejsza. Nasiona pojawiają się także coraz częściej również w na terenie Starego Kontynentu. Przede wszystkim ważne jest to, że w 2009 roku doszło do tego, że przez UE zostały zatwierdzone jako produkt spożywczy i obecnie są one coraz lepiej dostępne w sprzedaży.

Skutki uboczne nasion chia

Trzeba zwrócić uwagę na to, że jest bardzo mało skutków ubocznych stosowania nasion chia. W sieci znajdują się badania, które podają informacje o tym, że znajdujący się w składzie kwas liponowy może wpływać na rozwój raka prostaty. Jednak jak się okazało po jakimś czasie to badanie nie było sprecyzowane i okazało się, że są tam znaczące odchylenia. Według kolejnych badań z roku 2010 wiemy, że kwas liponowy nie tylko nie będzie zwiększał ryzyka zachorowania na raka prostaty, ale wręcz przeciwnie u uczestników badań to ryzyko rzeczywiście zmniejszył.

Niektóre osoby, które maja wrażliwy żołądek mogą doświadczać różnorakich dolegliwości ze strony układu pokarmowego. To naturalny odruch, który będzie spowodowany tym, że w składzie mamy dużą ilość błonnika. Jeśli jednak nasiona do diety będzie się wdrażać spokojnie nasiona nie będzie trzeba obawiać się skutku ubocznych. Organizm stopniowo przyzwyczai się do większej dawki błonnika jaką będzie otrzymywał.

 

Komentarze do wpisu (20)

13 kwietnia 2020

Существует гораздо больше языков, чем думают, и человек выдает себя гораздо чаще, чем ему хотелось бы. Что только не обладает речью? -- Но слушателей всегда бывает меньше, так что человек как бы выбалтывает свои признания в пустое пространство: он расточает свои "истины", подобно солнцу, расточающему свой свет. -- Ну разве не досадно, что у пустого пространства нет ушей? https://inpolis.kz Лишь теперь брезжит человеку, что музыка -- это символический язык аффектов: а впоследствии научатся еще отчетливо узнавать систему влечений музыканта из его музыки. Он, должно быть, и не подозревал, что /выдает себя тем самым/. Такова /невинность/ этих добровольных признаний, в противоположность всем литературным произведениям. zaytsev Ты хочешь, чтобы тебя оценивали по твоим замыслам, а /не/ по твоим действиям? Но откуда же у тебя твои замыслы? Из твоих действий! rabbit-mp3

19 kwietnia 2020

https://www.muzalem.com Зло и великий аффект потрясают нас и опрокидывают все, что есть в нас трухлявого и мелкого: вам следовало бы прежде испытать, не смогли бы вы стать великими. https://mp3juice.muzalem.com Кто хочет стать водителем людей, должен в течение доброго промежутка времени слыть среди них их опаснейшим врагом. My FREE mp3 OFFICIAL

27 kwietnia 2020

Противоположностью актера является не честный человек, но исподтишка пролгавшийся человек (именно из них выходят большинство актеров). mp3juice К комарам и блохам не следует испытывать сострадания. Было бы правильным вздергивать на виселицу лишь мелких воришек, мелких клеветников и оскорбителей. MY FREE MP3 Одиннадцать двенадцатых всех великих людей истории были лишь представителями какого-то великого дела. 2020 music mp3hq.org

11 czerwca 2020

You are my heart: http://clickfrm.com/yG5A

17 czerwca 2020

You are my heart: http://clickfrm.com/yY5k

8 września 2020

Take my heart - http://clickfrm.com/zagM

7 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Dosage For Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg Capsules dja.uzxj.bioindygo.pl.mat.wk http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

7 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Amoxicillin Without Prescription zas.susx.bioindygo.pl.kie.gn http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

7 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin Online pbv.jgqw.bioindygo.pl.usn.zx http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

7 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500 Mg lsj.tmeg.bioindygo.pl.jal.yb http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

7 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Buy Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg Dosage kke.knzj.bioindygo.pl.bun.kd http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

7 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500 Mg oqy.vxjt.bioindygo.pl.fua.hg http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

19 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - 18 Amoxicillin 500mg Capsules yig.wnnf.bioindygo.pl.kkv.hp http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

19 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxil Causes Gallstones Buy Amoxicillin jma.vbux.bioindygo.pl.usq.nl http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

19 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin On Line Amoxicillin nah.dogc.bioindygo.pl.vys.xh http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

19 stycznia 2021

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin ikx.dfey.bioindygo.pl.yaj.ub http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

16 marca 2021

Hey! I'm an aspiring porn actress. If you want to check it out, register here - https://cutt.ly/AlMd42z I'm there Jane Deep Throat ;)

4 kwietnia 2021

Naprawa powłok wanien w Puszkino

17 kwietnia 2021

Логистическая компания "Азия-Трейдинг"

21 kwietnia 2021

Логистическая компания "Азия-Трейдинг"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl