Producenci
Właściwości i zastosowanie czosnku niedźwiedziego 0

Starożytni Germanie traktowali czosnek niedźwiedzi jako lek na niemalże wszystkie dolegliwości bólowe. Czosnek niedźwiedzi, choć pod względem wartościowym przypomina czosnek pospolity, to pod względem wizualnym te dwie rośliny różnią się od siebie. Czosnek pospolity możemy spotkać w każdym supermarkecie w postaci ząbków. Czosnek niedźwiedzi występuje wyłącznie w postaci liści, które bardzo przypominają liście konwalii, które są niezwykle trujące!

Czosnek niedźwiedzi zwalcza bakterie, grzyby i pasożyty

Dzięki dużej zawartości siarki, czosnek niedźwiedzi chroni organizm przed infekcjami wirusowymi. Czosnek niedźwiedzi w swoim działaniu przypomina działanie antybiotyku. Jednak czosnek niedźwiedzi jest naturalnym antybiotykiem, który w czasie swojego działania, nie zaburza równowagi naturalnej flory bakteryjnej.

Czosnek niedźwiedzi rozwiązuje problemy trawienne

Czosnek niedźwiedzi powinien zagościć w jadłospisie u osób, które borykają się z problematycznymi wzdęciami. Czosnek niedźwiedzi stymuluje wydzielanie żółci i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie jelit.

Czosnek niedźwiedzi wykazuje działanie odtruwające

Czosnek niedźwiedzi zyskał wielu zwolenników z racji tego, iż wykazuje silne działanie odtruwające. Czosnek niedźwiedzi pozytywnie wpływa na wątrobę - odtruwa ją i ułatwia wydalić z organizmu nikotynę i metale ciężkie.

Czosnek niedźwiedzi w kuchni

Czosnek niedźwiedzi stanowi ciekawą inspirację w kuchni. Przede wszystkim - ma delikatniejszą woń i jego spożywanie nie wiąże się z takim posmakiem w ustach, jak spożywanie czosnku pospolitego. Liście czosnku niedźwiedziego można zamrozić w całości, podobnie jak szpinak. Można też je zmielić, przełożyć do foliowych torebek i zamrozić - tak sporządzone zapasy na pewno przydadzą Ci się w okresie jesienno-zimowym, gdy nie będziesz mieć dostępu do świeżego czosnku niedźwiedziego.

Czosnek niedźwiedzi rozwiązuje problemy natury estetycznej

Jak wiadomo, czosnek niedźwiedzi posiada całe pokłady siarki, która jest podstawowym składnikiem keratyny. Keratyna naturalnie występuje we włosach, skórze i paznokciach. Jeśli w jadłospisie nie występują produkty będące źródłem siarki, odbija się to negatywnie na kondycji przydatków skóry - włosy i paznokcie stają się łamliwe, a skóra pozbawiona jest blasku i zdrowego kolorytu.

Czy sama mogę hodować czosnek niedźwiedzi?

Co prawda czosnek niedźwiedzi jest objęty częściową ochroną, co jednak nie oznacza, że nie możesz posadzić go w swoim ogródku. Zacienione miejsce będzie idealne dla właściwego wzrostu czosnku niedźwiedziego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl