Producenci
Nadmierne spożywanie cukru może doprowadzić do śmierci! 0

Nadmierne spożywanie cukru może być podłożem do rozwoju wielu poważnych chorób, takich jak: cukrzyca, choroby serca oraz demencja. Choć choroby cywilizacyjne diagnozowane są u coraz większej ilości ludzi na całym świecie, to wielu z nas nie potrafi zrezygnować ze spożywania cukru. Wszyscy mamy świadomość tego, że słodki smak w ustach może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Jednak sama świadomość to za mało. Okazuje się, że cukier może uzależniać tak, jak twarde narkotyki.

Czy jesteś uzależniony...?

Cukier w dużych ilościach działa tak, jak trucizna. Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że cukier stosowany codziennie może powodować spustoszenie w organizmie. Oto kilka poważnych schorzeń, które rozwijają się na skutek nadmiernego spożywania cukru: cukrzyca, otyłość, choroba Alzheimera, rak sutka, rak trzonu macicy, rak jelita grubego, niewydolność wątroby. Jeśli jesteś uzależniony, bardzo trudno będzie Ci pożegnać się ze słodkim smakiem w ustach. Badania pokazują, iż cukier może wciągać tak, jak najsilniejszy narkotyk! Rzeczywiście - słodkie ciasteczka mogą być tak wciągające, jak morfina lub kokaina. Kiedy naukowcy badali mózgi osób, które spożyły słodki smakołyk, aktywna stawała się część mózgu, która "pracuje" w czasie przyjmowania heroiny! To nie wszystko. Często okazuje się, że osoby, które chcą skończyć ze swoją słodką przygodą, borykają się z takimi samymi objawami odstawienia, jak osoby uzależnione od narkotyków!

"Uzależnienie od cukru jest jak uzależnienie od hazardu", wyjaśnia Anne Alexander, dyrektor wydawniczy Profilaktyki i autor cukru inteligentnego Diet. "Niektórzy ludzie mogą chodzić do kasyna - będą grać, a później z tego zrezygnują. Inni będą skłonni zastawić dom, nie myśląc o przyszłości."

Chcesz sprawdzić, jak sytuacja wygląda u Ciebie?

Zminimalizuj spożywanie cukru na tydzień - jeśli po tygodniu zauważysz u siebie silne pragnienie spożycia cukru, to najprawdopodobniej jesteś uzależniony od tej słodkiej trucizny. Jeśli jednak po tygodniu nie odnotowałeś większych zmian w swoim samopoczuciu - jest dobrze! Potrafisz żyć bez cukru...

Słodkie synonimy - uważaj na nie!

Na półkach sklepowych można znaleźć produkty, które w swoim składzie zawierają jak najmniej cukru. Należy jednak pamiętać, że producenci tych towarów są sprytni - dokładnie przeanalizuj etykietę. Być może znajdziesz na niej składniki, które zastępują cukier!

Kilka słów o syropie klonowym i miodzie

O zdrowszych zamiennikach klasycznego cukru mówi się coraz częściej. Choć ich cena jest wyższa, to warto mieć te produkty w swojej kuchni. W końcu najważniejsze jest zdrowie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl