Producenci
Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas wybory suplementu przedtreningowego? 0

Suplement przedtreningowy - dla kogo?

Producenci suplementów przedtreningowych nie wyznaczają żadnych ograniczeń wiekowych. Oczywiste jest jednak to, że suplementy przedtreningowe nie powinny trafić do rąk dzieci oraz osób starszych. Działanie takich suplementów jest wręcz ekspresowe - zmiany odczuwalne są już po 30 minutach od ich zażycia! Warto podkreślić również znaczenie posiłku przedtreningowego. Posiłek należy spożywać 1,5-2 h przed planowaną aktywnością fizyczną. Suplement przedtreningowy zwykle zaleca się przyjąć 15-30 minut przed treningiem.

W jakich dawkach przyjmować suplement przedtreningowy?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z suplementami przedtreningowymi, koniecznie sprawdź, jak Twój organizm reaguje na tego typu preparaty. Osobom początkującym zaleca się rozpocząć dawkowanie od połowy porcji, jaką zaleca producent. Pamiętaj, że wagi dobierane są do wagi ciała.

Jaki suplement przedtreningowy wybrać?

Na rynku znaleźć można całą gamę suplementów przedtreningowych. Różnicą się one składem, ceną i... niestety - często działaniem. Wybierając suplement przedtreningowy musisz przede wszystkim kierować się bezpieczeństwem - zdrowie powinno być Twoim priorytetem!

Po odbytej przedtreningówce odczuwam zmęczenie.Czy to wyraźny sygnał, by zwiększyć dawkę?

Wręcz przeciwnie. Zmęczenie organizmu, to jasny sygnał, by zmniejszyć dawkę - najlepiej o połowę.

Czy suplementy przedtreningowe mogę przyjmować z innymi suplementami?

Jeśli przyjmowany przez Ciebie suplement nie zawiera w swoim składzie stymulantów oraz substancji pobudzających, to możesz łączyć ten preparat z innym suplementem.

Czy pomiędzy cyklami kreatynowymi mogę przyjmować suplementy przedtreningowe zawierające kreatynę?

Suplementy przedtreningowe w swoim składzie zawierają niewielką ilość kreatyny. Suplementacja odbywa się raz dziennie! Boostery treningowe z USA - czy ich skuteczność naprawdę jest tak wysoka? Z pewnością niektóre boostery treningowe z USA są znacznie skuteczniejsze od tych, które są produkowane, np. w Europie.

Starsza a nowsza wersja - którą wybrać?

Czasami zdarza się, że starsza wersja suplementu przedtreningowego jest znacznie lepsza od tej nowszej. Dlaczego? Powód jest prosty - gdy suplement diety cieszy się popularnością, a jego pozycja na rynku jest bardzo dobra, jego producent wprowadza na rynek nową wersję, której skład jest znacznie bardziej ubogi od wersji starszej. Wówczas producent łudzi się, że nazwa produktu zrobi swoje...

Jaką przedtreningówkę powinienem wybrać?

Nie można odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Każdy organizm reaguje inaczej i przede wszystkim - każdy sportowiec ma inne oczekiwania.

Co cechuje dobrą przedtreningówkę?

Dobra przedtreningówka posiada imponujący skład. Wybierając suplement przedtreningowy, warto kierować się również opiniami innych sportowców.

Stosuję przedtreningówkę. Jednak nie widzę efektów - w czym tkwi problem?

Okazuje się, że na działanie przedtreningówki ma wpływ wiele czynników. Być może zakupiony przez Ciebie produkt jest kiepskiej jakości i jego skład nie działa na Twój organizm tak, jak powinien. Weź "pod lupę" swoją dietę - sprawdź, czy spożywane przez Ciebie produkty są dobrym wyborem.

W jakim czasie przedtreningówka zaczyna działać?

Przedtreningówki działają w tempie wręcz ekspresowym! Efekty zauważysz po każdym treningu!

Czy istnieje dobra przedtreningówka za 50 zł?

Niestety - dobry suplement przedtreningowy kosztuje znacznie więcej. Nie warto kupować tanich suplementów, które nie imponują składem i nie przynoszą absolutnie żadnych rezultatów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl