Producenci
Jak oczyścić jelito grubo domowymi metodami? 0
Jak oczyścić jelito grubo domowymi metodami?

Jak wiadomo jelito grube stanowi ważny fragment naszego układu pokarmowe i odpowiada za właściwe oczyszczanie naszego ciała z toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Czynniki takie jak spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczów nasyconych, produktów wysoce przetworzonych, leków czy białego cukru oraz wszelkiego typu używek, negatywnie wpływają na funkcjonowanie jelita grubego. Objawem jego nieprawidłowej pracy są zazwyczaj trwające przez długi czas zaparcia, których konsekwencją może być nawet samozatrucie organizmu.

Wiele osób, chcąc szybko poradzić sobie z problemem, sięga po środki przeczyszczające, które jednak nie są obojętne dla naszego organizmu. Dlatego też, zamiast od razu odwiedzać aptekę, warto wypróbować domowe sposoby na poprawę perystaltyki naszych jelit oraz oczyszczenie jelita grubego.

Proces oczyszczania jelita grubego najlepiej jest zacząć od wprowadzenia zmian w naszej codziennej diecie, tak by była ona bogatoresztkowa. Należy spożywać jak najwięcej produktów, które są bogate w błonnik, takich jak ciemne pieczywo, płatki owsiane czy otręby pszenne. Dzięki nim pozbędziemy się ze światła jelita wszystkich zaległości, bez naruszania nabłonka, który jest bardzo delikatny.

Do diety warto wprowadzić też produkty wspomagające proces naturalnego oczyszczania organizmu. Grejpfrut skutecznie niszczy pasożyty, grzyby oraz bakterie, czosnek ma działanie przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze, natomiast czarny orzech odrobaczające.

Nie można również zapomnieć o odpowiedniej ilości płynów, bez których żadna dieta nie przyniesie spektakularnych efektów. Każdego dnia powinniśmy w związku z tym wypijać około dwóch litrów niegazowanej wody mineralnej.

Aby usprawnić proces oczyszczania naszego ciała ze szkodliwych substancji, warto wprowadzić pewne zmiany w naszym sposobie życia. Skupmy się na ulepszeniu naszej higieny osobistej oraz na zadbaniu o większą porcję ruchu każdego dnia, gdyż dzięki temu nasz organizm będzie o wiele lepiej pracował.

Pamiętajmy, że domowe sposoby mogą pomóc nam w skutecznym oczyszczeniu jelita grubego, jednak wprowadzone zmiany muszą stać się naszymi nawyki. Nie możemy zatem zrezygnować z nich tuż po tym gdy zauważymy pierwsze pozytywne efekty.

Reakcje organizmu na proces oczyszczania

Rozpoczynając oczyszczanie musimy mieć na uwadze to, iż nasz organizm może różnie zareagować na ten proces. Odpowiedzi organizmu dzieli się zatem na negatywne oraz pozytywne.

Na początku, nasze ciało, które przechodzi proces detoksykacji, doznaje pewnego rodzaju szoku i w związku z tym pojawiają się negatywne objawy takiego oczyszczania. Czujemy się wówczas rozbici zarówno psychicznie jak i fizycznie. W związku z tym, we wczesnej fazie oczyszczania wiele osób odczuwa bóle głowy oraz ciągłe zmęczenie. Ze strony układu pokarmowe natomiast dochodzi do rozregulowania jego pracy, co objawia się biegunką lub wzdęciami czy zaparciami. Na detoks reaguje również nasza skóra, przez co zauważalne są różnego typu zmiany skórne, zwłaszcza na twarzy. Negatywnie reaguje także nasza psychika, odczuwamy smutek, a w niektórych przypadkach nawet niepokój. Pamiętajmy jednak, że wszystkie te objawy są jedynie dowodem na to, iż detoksykacja przebiega prawidłowo i przyniesie oczekiwane efekty.

Po pierwszym, niezbyt przyjemnym okresie oczyszczania organizmu z toksyn, przychodzi jednak moment, w którym zaczynamy dostrzegać pozytywne skutki tego procesu. Nasze ciało działa coraz lepiej, znacząco poprawia się funkcjonowanie układu pokarmowego, ale także wygląd naszej skóry. Zwykle obserwuje się również spadek wagi oraz zwiększoną ilość energii. Osoba poddająca się detoksykacji jest zdecydowanie zdrowsza, mijają problemy z bezsennością i znacznie polepsza się ogólne samopoczucie. Oczyszczanie organizmu z toksyn wpływ tak naprawdę na poprawę funkcjonowania wszystkich organów i narządów naszego ciała.

Podsumowanie

Niestety praktycznie nikt z nas nie jest w stanie uchronić się przed gromadzeniem się w naszym organizmie toksyn. Wpływa na to zarówno zanieczyszczenie środowiska, jak i spożywanie przetworzonej żywności, przed którą coraz trudniej jest się uchronić. Obecnie jest tak dużo toksyn wokół nas, iż organizm ludzki coraz gorzej radzi sobie z ich skutecznym usuwaniem. Wydaje się zatem, że jedynym wyjściem i sposobem na to by wyeliminować z naszego organizmu wszystkie szkodliwe toksyny, jest zastosowanie oczyszczania organizmu, co można uczynić przy pomocy domowych metod oraz suplementów diety.

Choć w pierwszym etapie detoksykacji jej objawy nie są zbyt przyjemne, nie możemy z niej rezygnować, gdyż po niedługim czasie nasze życie ulegnie zdecydowanej poprawie. Praca poszczególnych układów i organów bez szkodliwych substancji będzie znacznie wydajniejsza, co wpłynie również na nasze samopoczucie oraz zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Ciekawe produkty, które znajdziesz w sklepie BioIndygo.pl!

 

Przygotowaliśmy dla Was specjalne zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, produktów. Pod uwagę braliśmy przede wszystkim zdrowotną moc produktów. Warto jednak zaznaczyć, że nie zapomnieliśmy o walorach smakowych. Kupując te produkty nie tylko inwestujesz w zdrowie, ale również zapewniasz swoim kubkom smakowym istny raj!

 

Daktyle bez pestek

Po daktyle bez pestek warto sięgnąć na przełomie zmieniających się pór roku. Badania dowodzą, iż wiele osób w tym okresie odczuwa drastyczny spadek energii. Daktyle bez pestek to doskonałe źródło energii! Produkt ten możesz mieć zawsze pod ręką.

Nasiona chia

Te małe ziarenka cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Ciekawostką jest to, iż nasiona chia posiadają znacznie więcej wapnia niż mleko, które do tej pory było uznawane za skarbnicę tej substancji. Nasiona chia to źródło kwasów omega-3. Kwasy omega-3 wspierają pracę mózgu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl