Producenci
5 powodów, dla których warto zacząć biegać 0

Bieganie pozwala zwalczyć stres, wzmacnia kości oraz walczy z rakiem!

1. To bardzo proste!

Bieganie może sprawiać wiele radości. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem, potrzebujesz profesjonalnego obuwia, które będzie zapewniać odpowiednią przyczepność z podłożem oraz w przypadku kobiet - sportowego biustonosza. Prawda, że to proste? Chyba każdy wie, jak zacząć. Być może Twoja forma nie jest jeszcze doskonała, ale wiesz, jak bezpiecznie układać stopę jedną za drugą. Pamiętaj, by dostosować tempo do dyspozycji ciała oraz kondycji.

2. Bieganie a funkcjonowanie kolan

W społeczeństwie istnieje nieprawdziwe przekonanie, że ćwiczenia niszczą stawy. Choroba zwyrodnieniowa stawów w ostatnich latach diagnozowana jest coraz częściej. W grupie ryzyka zachorowania na tę chorobę znajdują się otyłe kobiety, które - jak się okazuje - mają prawie czterokrotnie większe ryzyko zachorowania na chorobę zwyrodnieniową stawów niż kobiety, które nie mają problemów z otyłością. Zatem wniosek jest jeden - bieganie chroni przed atakiem choroby zwyrodnieniowej stawów. Zdaniem wielu specjalistów, bieganie wręcz wzmacnia chrząstkę, a to wszystko dzięki zwiększonemu przepływowi tlenu. Ponadto - bieganie wzmacnia więzadła wokół stawów oraz pomaga wypłukać toksyny. Warto wspomnieć również o tym, iż bieganie wzmacnia kości, a tym samym minimalizuje ryzyko wystąpienia osteoporozy.

3. Zacznij walczyć ze stresem

W czasie biegania mięśnie rozluźniają się, a Ty możesz zapomnieć o wszystkich dręczących Cię sprawach. Okazuje się, że bieganie wykorzystywane jest również przez wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego. Ich zdaniem, bieganie może okazać się wspaniałą terapią dla pacjentów cierpiących na depresję kliniczną lub dla osób, które borykają się z uzależnieniami, np. narkotyki lub alkohol.

4. Bieganie może uchronić Cię przed atakiem wielu chorób

Bieganie może uchronić organizm przed atakiem raka, w szczególności: rak macicy, rak piersi, rak jelita grubego, rak płuc. Istnieją badania, które potwierdzają, iż kobiety o normalnej wadze, które regularnie dbały o aktywność fizyczną, miały o 30% niższe ryzyko zachorowania na raka piersi w porównaniu do kobiet, które w swoim życiu unikały aktywności fizycznej. Nie można poddać wątpliwości, iż aktywność fizyczna niesie szereg korzyści dla zdrowia. Biegacze nie muszą obawiać się choroby serca, cukrzycy oraz udaru. Być może ciężko będzie Ci w to uwierzyć, ale amerykańscy naukowcy potwierdzili, iż bieganie może zminimalizować ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej lub zaćmy!

5. Twoje życie prawdopodobnie będzie długie!

Bieganie to popularna forma aktywności fizycznej. Na podstawie badań prowadzonych przez 21 lat, naukowcy doszli do imponujących wniosków. Regularnie wykonywane ćwiczenia zmniejszają niepełnosprawność oraz minimalizują ryzyko zgonu. Bieganie wspaniale oddziałuje na organizm: zmniejsza stany zapalne, wzmacnia kości, poprawia sprawność umysłową oraz intelektualną.

Źródło: http://www.womenshealthmag.com/fitness/health-benefits-of-running/slide/6

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl