Producenci
Najciekawsze produkty – luty 0

Warto jednak zauważyć, że zmiana pory roku na cieplejszą niekoniecznie musi być pozytywna dla naszego zdrowia. Organizm jest wówczas narażony na wiele szkodliwych czynników, przez co ryzyko zachorowania choćby na zwykłą grypę jest szczególnie wysokie. Dobrze jest w takim razie dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze włączyć do swojej diety w tym okresie. Dzięki ich stosowaniu można znacznie wzmocnić swój organizm i uchronić się przed wieloma problemami ze zdrowiem.

Płatki drożdżowe

Obecnie panuje swego rodzaju moda na weganizm i szeroko pojętą zdrową żywność. Oczywiście, jak przy każdej modzie, trzeba podchodzić do tego dość ostrożnie – wielu producentów wykorzystuje ją bowiem jako chwyt reklamowy, który ma zwiększyć ich zyski. Niemniej jednak sporą popularność na rynku zdobyło dzięki temu wiele rzeczywiście cennych dla naszego organizmu produktów. Płatki drożdżowe są tutaj doskonałym przykładem. Co prawda dotychczas nie cieszyły się one u nas zbyt wielkim uznaniem, ale badania wykazują, że posiadają one mnóstwo cennych wartości odżywczych, przez co zdecydowanie warto znaleźć dla nich miejsce w swojej diecie.

Syrop klonowy

Syrop klonowy przez wiele lat był przedmiotem dokładnych badań, które pozwoliły na uzyskanie szerokiej wiedzy na jego temat. Wykazano przede wszystkim, że zawiera sporo cennych dla zdrowia składników odżywczych. Jest między innymi bogatym źródłem witamin z grupy B. Produkt ten doskonale wpływa na układ krwionośny, poprawiając krążenie i obniżając poziom cholesterolu we krwi. Ma również pozytywny wpływ na układ nerwowy.

Jedz płatki drożdżowe na zdrowie!

Płatki drożdżowe są cenione między innymi za swój bardzo ciekawy i oryginalny smak. Posiadają również wiele właściwości, dzięki którym pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Są doskonałym źródłem energii, świetnie nadają się zatem na śniadanie. Włączenie ich do codziennej diety znacznie wzmocni nasz organizm i zapewni nam lepszą odporność. Płatki drożdżowe mają też świetny wpływ na nasz układ trawienny, poprawiając działanie jelit.

Alternatywa dla cukru? Erytrytol!

Jak dobrze wiadomo, cukier w zbyt dużych ilościach szkodzi. Warto zatem sięgnąć po alternatywę w postaci erytrytolu. Składa się on z węglowodanów oraz alkoholu – nie zawiera jednak etanolu i nie wywołuje przez to stanu upojenia. Co ważne, produkt ten praktycznie nie zawiera kalorii.

Pestki słonecznika – samo zdrowie

Pestki słonecznika to bogate źródło witamin i minerałów. Doskonale wpływają na nasz wygląd i hamują procesy starzenia się skóry. Dodatkowo są one bezcenne dla osób zmagających się z miażdżycą lub wysokim poziomem cholersterolu we krwi. Powinni spożywać je panowie, bowiem podnoszą jakość plemników i poprawiają płodność. Pestki słonecznika to niepozorna przekąska, w której jednak kryje się ogromne bogactwo natury.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl