Producenci
Bezpieczne i zdrowe odchudzanie bez utraty mięśni - czy to możliwe? 0

Pozornie wydawać się może, że pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej to nic trudnego, wystarczy ograniczyć spożywanie kalorii, odstawić cukier i tłuszcze oraz zadbać o systematyczną aktywność fizyczną, by wskaźnik wagi zmierzał ku dołowi. Rzeczywistość dowodzi jednak, że to, co na pozór oczywiste, może okazać przysłowiową drogą przez mękę i nie chodzi tu bynajmniej o konieczność samodyscypliny i systematyczności w podejmowanych działaniach. 

Znane przysłowie mówi „co za dużo, to nie zdrowo” - słowa te można także odnieść do alki z nadmiarem kilogramów, a dokładniej popełnianych przez wiele osób elementarnych błędów, czyli daleko posuniętych restrykcji kalorycznych oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Efektem tych działań bardzo często jest drastyczny spadek masy mięśniowej i zdolności wysiłkowych, a także obniżone samopoczucie, czy wręcz apatia.  W poniższym opracowaniu postaram się wyjaśnić, w jaki sposób odchudzać się bezpiecznie, czyli zminimalizować ilość traconej masy mięśniowej w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób zminimalizować ilość masy mięśniowej traconej w czasie redukcji tkanki tłuszczowej?

Nie od dziś wiadomo, że zdrowe odchudzanie polega przede wszystkim na spalaniu nadmiaru zgromadzonego tłuszczu – przedsięwzięcie to wymaga czasu i samodyscypliny. Niestety, wiele osób wychodzi z założenia, że nadmierny wysiłek fizyczny w połączeniu z ograniczeniem kalorii pozwoli stracić nadprogramowe kilogramy w bardzo krótkim czasie. Nierzadko konieczność schudnięcia jest spowodowana czynnikami zewnętrznymi, np. ważnym wydarzeniem, podczas którego dana osoba chce wyglądać idealnie. W praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej, co prawda drastyczne obniżenie dostarczanej do organizmu energii może przyczynić się do szybkiego tempa spadku masy ciała, niestety, będzie to masa mięśniowa, a nie tkanka tłuszczowa.

Konsekwencją tego typu działań jest spowolnienie metabolizmu, co ostatecznie przekłada się na zaburzenia ogólnej kompozycji sylwetki i kondycji psychofizycznej. Ograniczając ilość dostarczanych kalorii człowiek mobilizuje organizm do wykorzystywania zgromadzonych zapasów, czyli gromadzonego w mięśniach i wątrobie glikogenu oraz kwasów tłuszczowych, magazynowanych w tkance tłuszczowej w postaci triacylogliceroli. Należy pamiętać, że enzymy odpowiedzialne za przebieg tych procesów fizjologicznych posiadają określoną wydajność, dlatego też w przypadku kryzysu energetycznego organizm musi korzystać z alternatywnego źródła energii, jakim są zgromadzone w komórkach mięśniowych aminokwasy.
Przedstawiony powyżej mechanizm w znaczny sposób może przyczynić się do ubytku masy mięśniowej.

Oto godne polecenia produkty, które możesz znaleźć w naszym sklepie:

a) Czystek – posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybicze, dlatego też w szczególny sposób jest polecany osobom, które walczą z nawracającym łupieżem, trądzikiem, egzemą, rozrostem candida albicans, chronicznym i powtarzającym się zapaleniem zatok, grzybicami skóry i paznokci o różnym pochodzeniu, infekcjami, które powoduje gronkowiec złocisty, wirusem opryszczki, wirusem półpaśca, zakażeniem Helicobakter Pylori, a także innymi schorzeniami, których przyczyną jest namnożenie się w ustroju niepożądanych wirusów, bakterii i grzybów.
Czystek wykazuje także działanie przeciwalergiczne (przeciwhistaminowe) i z całą pewnością pomoże tym, którym nie pomagają nawet antybiotyki.

b) Maniok – rosnący w Azji i krajach Ameryki Południowej odpowiednik rodzimego ziemniaka, którego owocem są bulwy o długości 30-60 cm i wadze do 4 kg. Maniok w swoim składzie zawiera 20-40% skrobi. Najcenniejszym i pożądanym składnikiem pozyskiwanym z manioka jest tapioka, czyli produkt skrobiowy otrzymywany z bulwy rośliny, stosowany przede wszystkim do zagęszczania potraw. Z tapioki można również pozyskiwać tapiokę.

c) Popping, czyli amarantus ekspandowany – wyglądem przypomina dmuchany ryż, posiada neutralny smak. Amarantus ekspandowany to doskonały dodatek do jogurtów, płatków i owoców, w postaci zupki mlecznej można go podawać nawet małym dzieciom. Popping można traktować także jako samodzielną przekąskę, lekko słodzoną miodem.

d) Mąka amarantusowa – można ją dodawać do potraw i wypieków (zgodnie z przepisem lub własnym pomysłem), doskonale sprawdza się w wypiekach, które muszą rosnąć jak chleb – w tej sytuacji należy zastąpić 25% mąki zwykłej – mąką amarantusową, a w przypadku osób z celiakią należy połączyć mąkę amarantusową z inną mąką bezglutenową.

e) Pestki dyni – jest to jeden z głównych składników zdrowej diety, zawierają wiele cennych witamin i kwasów tłuszczowych. Można je dodawać do muesli, zup, surówek, a także innych potraw – poprawią walory smakowe, wzbogacając jednocześnie posiłek o niezbędne mikroelementy.
Wbrew pozorom dynia nie tylko sprawdza się jako materiał do robienia halloweenowych lampionów, pestki dyni są nieocenione w leczeniu chorób układu krążenia, a także wzmacniają odporność organizmu.

Komentarze do wpisu (0)

Promocje
Kupując w promocji oszczędzasz najwięcej:
Karob proszek 250 g
Karob proszek 250 g
6,17 zł 4,27 zł
szt.
Maca proszek 100 g
Maca proszek 100 g
15,17 zł 9,77 zł
szt.
Quinoa Komosa ryżowa biała 1000g
Quinoa Komosa ryżowa biała 1000g
19,27 zł 13,97 zł
szt.
Sól himalajska drobna 1kg
Sól himalajska drobna 1kg
5,17 zł 3,99 zł
szt.
Wiórki kokosowe 500g
Wiórki kokosowe 500g
9,77 zł 7,17 zł
szt.
Migdały całe 1kg
Migdały całe 1kg
54,87 zł 35,97 zł
szt.
Mąka kokosowa 1kg
Mąka kokosowa 1kg
10,77 zł 7,99 zł
szt.
Kasza jaglana 1kg
Kasza jaglana 1kg
6,77 zł 4,27 zł
szt.
Pestki dyni łuskane 1kg
Pestki dyni łuskane 1kg
22,97 zł 14,97 zł
szt.
Erytrol 1kg
Erytrol 1kg
31,97 zł 22,99 zł
szt.
Olej kokosowy rafinowany VIVIO 900ml
Olej kokosowy rafinowany VIVIO 900ml
21,67 zł 11,77 zł
szt.
Soczewica czerwona 1kg
Soczewica czerwona 1kg
11,47 zł 7,77 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl